Veliko srce učenika VI. osnovne škole Varaždin
Autor: Anita Perkov, 21. 2. 2019.

Ponovno uspješno provedena humanitarna akcija za udrugu Veliko srce Malom srcu.

Dana 14. veljače, na samo Valentinovo provedena je humanitarna akcija s ciljem prikupljanja financijskih sredstava za podršku udruzi Veliko srce Malom srcu. Udruga djeluje od 1993. godine i okuplja djecu koja su rođena s različitim srčanim greškama i poteškoćama. Akcija je uspješno provedena u sklopu Svjetskog tjedna djece s prirođenim srčanim greškama.

U školskome holu bio je postavljen štand na kojem su učenici mogli kupiti različite promotivne materijale udruge. Učenici 6. b razreda  organizirali su prodaju, osmislili izgled štanda, dežurstva za vrijeme odmora i nastave te su tako pokazali svoju volju za volontiranjem.  Na taj način dali su podršku prijatelju iz razreda koji je vrlo aktivni član Udruge Veliko srce Malom srcu. Zahvaljujući učenicima i djelatnicima škole, na štandu je bilo užurbano i radno cijeli dan.

U ime škole i Udruge, zahvaljujemo se svim učenicima koji su svojoj donacijom izrazili podršku radu udruge i time pokazali da su uvijek spremni pomoći onima kojima je pomoć potrebna.