Drugaši posjetili ljekarnu Salus
Autor: Lovorka Draginić, 27. 2. 2019.

U  doba kad  gripa polako jenjava,  u  doba  kad nam je već dosta zime, hladnoće, kašlja, šmrcanja  i  ostalih  zimskih manjih i većih bolesti, u  doba  Zdravog tjedna  učenici 2.a, 2.b. , 2.c  i  2.d   marljivo  su kuhali,  učili,  zapisivali gradivo  na temu  zdravlja, zdrave prehrane, zdravstvenih ustanova – općenito : zdravog života.

U navedenoj tematici naravno da ima mjesta i za terensku nastavu. U blizini  naše  škole  nalaze se  Ljekarne „Salus“ (na dvije lokacije).  Ljubazno su nam izašli u susret te nam omogućili prekrasan susret u svojim prostorima u POS-ovom naselju.

Zaposlenice su nas srdačno dočekale, susretljivo i strpljivo su odgovarale na sva učenička pitanja, pokazale su nam gdje se skladište lijekovi, učenici su „mućkali“  sirup, pravili  kremu  (šalili smo se da izgleda ukusno kao krema za mamine ili bakine kremšnite).   Porazgovarali smo sa njima ne samo o načinima izdavanja lijekova, nego i o preventivi bolesti.  Vitamini nam tu mogu puno pomoći.

Nakon lijepog druženja sa njima – vratili smo se u školu i zapisali dojmove.

Između  ostalog, zaključili smo da, kad odrastemo – sigurno će netko od nas biti i farmaceut. Humano i lijepo zanimanje !

Kako je bilo – pogledajte….