Izlet učenika 2. a i 2. d u Čigoč
Autor: Irena Čerpinko, 10. 7. 2019.

U jutarnjim satima dana 11. 6. učenici 2. a i 2. d autobusom krenuli su prema europskom selu roda – Čigoču.

Ulaskom u selo bili su oduševljeni malim i velikim gnijezdima roda na krovovima kuća. Na Lonjskom polju zbog naleta velikog broja komaraca morali su pobjeći u autobus. Zanimanje za tradicionalne predmete pokazivali su kod razgleda etno zbirke obitelji Sučić gdje su kupili tradicionalne suvenire.  Čak ni velika vrućina nije ih omela u razgledu sela i brojanju gnijezda. Hlad i osvježenje pronašli su ispod velikog stabla gdje je održana i edukativna radionica.

Na kraju su izlet zasladili ne samo sladoledom već i igrom na obližnjoj livadi. Polako umorni i puni dojmova i doživljaja krenuli su autobusom prema Varaždinu.      Fotogalerija.