Ukupno: 2112023
Europski dan jezika
Autor: Anamarija Hajdarović, 30. 9. 2019.

Dana 28.9. na Franjevačkom trgu u Varaždinu obilježen je Europski dan jezika. Program je održan pod motom:“Deutsch ist nah!“

U obilježavanju su sudjelovali učenici I., II., IV., V., VI. i VII. osnovna škola Varaždin, osnovne škole Cestica, Višnjica, Radovan, Donja Voća, Petrijanec, "Vladimir Nazor" Sv. Ilija, Ljubešćica, Maruševec, Kamenica ,Tužno, Klenovnik, Breznički Hum, Lepoglava, Trnovec, Srednja gospodarska škola Varaždin i OŠ Vidovec.

Učenice VI. osnovne škole svoje su radove prezentirale građanima i ukazale na važnost učenja stranih jezika, a posebno njemačkog s obzirom na geografski položaj samog grada. U obilježavanju su sudjelovale učenice Ivona Novotny (6.b), Morena Morrison (6.c), Ivona Šemiga (7.c), Leona Dimovski (7.c), Dunja Petrović (7.c), Kiara Briški (7.c), Nina Harapin (7.c), Lucija Makovec-Jež (7.c) te Lana Maria Hopwood (7.c).