Ukupno: 2112023
Projekt Mali vrt za održivo sutra (2. razred)
Autor: Željka Dugi Sokač, 30. 9. 2019.

Učenici drugih razreda na samom su početku školske godine nastavili rad u školskom vrtu, ali i posjetili OPG u Lužanu nedaleko Varaždina.

U školskom su vrtu najprije uživali u mirisima i šarenim bojama plodova koji su dozreli, a nakon toga su vadili i pospremali sjemenje iz suncokreta i bosiljka. Ukrašavali su kućicu za ptice te sadili grah o kojem brinu u razredu tako da ga svakodnevno zalijevaju.

Posjet OPG-u Lukač „Blaga lijepe naše” učenici su odradili 25. i 26. rujna 2019. u pratnji svojih učiteljica. Tamo su vidjeli autohtone pasmine domaćih životinja te aktivno sudjelovali u radionici izrade humusa pomoću kalifornijskih glista. Preostalo vrijeme iskoristili su za druženje u prirodi te igru. Fotogalerija.