Atom liga
Autor: Mihaela Vrbnjak Grđan, Vanda Vrček, 13. 11. 2019.

Ekipno natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola u znanju matematike, fizike i kemije.

U želji popularizacije prirodoslovlja ove školske godine naša se škola pridružila natjecanju pod nazivom  ATOM liga - ekipno natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola u znanju iz matematike, fizike i kemije. Cilj je ekipnim natjecanjima razvijati duh zajedništva, poučiti učenike međusobnoj komunikaciji i suradnji te ih motivirati na dodatni rad u STEM području.

Natjecanje se odvija u pet kategorija:

• 8. razred OŠ
  • 1. razred SŠ
  • 2. razred SŠ
  • 3. razred SŠ
  • 4. razred SŠ
  • Ekipa se sastoji od tri člana istog razreda iz iste škole. Broj ekipa iz jedne škole nije ograničen.
  • Tijekom školske godine provode se dva kola: zimsko i proljetno.
  • Bodovi osvojeni po kolima zbrajaju se i na kraju proglašavaju i nagrađuju pobjednici lige po kategorijama.
  • Natjecanje se odvija u matičnoj školi čime je omogućeno sudjelovanje svim školama u Republici Hrvatskoj.
  • Trajanje natjecanja je 75 minuta (od 13:15 do 14:30 sati).
  • Test je na zaokruživanje punuđenog odgovora i sastoji se od jednakog broja zadataka iz matematike, fizike i kemije.

Našu školu predstavljale su tri ekipe osmih razreda (B. Kosmačin, B. Kelava, E. Kolmanić, N. Balenta, V. Vrček, V. Šalamon, P. Ivaniš, L. Flegarić, E. Hunjek). Ekipa 3. VI. OŠ Varaždin koju čine B. Kelava, B. Kosmačin i E. Kolmanić je trenutno prva u RH.

Fotogalerija