Slavimo čitanje
Autor: Ivana Canjuga, 20. 11. 2019.

Mjesec hrvatske knjige u VI. osnovnoj školi.

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je kojom se tijekom mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga, nastoji na državnoj, ali i na lokalnim razinama govoriti o knjizi, promicati čitanje te na različitim programima okupljati sve one koje knjiga istinski zanima. Ovogodišnja je manifestacija posvećena glazbi, a moto je U ritmu čitanja! Pokrovitelj manifestacije je Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, a i mi smo u našoj školi obilježili tu manifestaciju. Učenici 6. c razreda donijeli su svoju omiljenu knjigu i na satu Hrvatskog jezika predstavili je svojim prijateljima iz razreda. Bilo je tu svakojakih knjiga, od enciklopedija do bajki. Učenici su saznali mnogo o omiljenim knjigama njihovim prijatelja, a i ponešto naučili.