Božićni sajam u produženom boravku
Autor: Nina Kovač Tomašković, 11. 1. 2019.

Marljivi boravkaši izradili su maštovite božićne rukotvorine, koje su na Božićnom sajmu prodane u tili čas.

Kao i prošlog, tako i ovog prosinca, učenici iz produženog boravka su sa svojim učiteljicama Ivanom Krišto, Darijom Ceceljom, Majom Kragulj, Matejom Martinčević, Darijom Botić Labaš, Majom Strniščak, Monikom Injić, Martinom Banek, Ninom Kovač Tomašković i učiteljem Hrvojem Hercigonjom marljivo izrađivali božićne ukrase.

Rukotvorine su prodavali na Božićnom sajmu, zajedno s ostalim članovima Učeničke zadruge Šestica, koji se održao od 18. do 21. prosinca.  Učenici su izrađivali božićne čestitke, različite božićne ukrase od papira, papirnate i drvene boriće, ukrase od češera, vunene kapice, snjegoviće od tkanine napunjene rižom, snjegoviće od drvenih štapića, božićne svijećnjake od staklenki, ukrasne kutijice za poklone, anđele od papira i ostale ukrase za božićno drvce iz različitih materijala.

Zahvaljujući maštovitosti i umješnosti učenika, božićne rukotvorine su se svidjele mnogim posjetiteljima Božićnog sajma, a tome svjedoči činjenica da su svi proizvodi ubrzo „nestali“.

Kako je izgledala izrada i prodaja proizvoda, pogledajte u fotogaleriji.