Jednodnevni izlet "Contessa" 1. a i 1. d razreda
Autor: Vesna Gašparić, 15. 6. 2019.

U utorak, 11. 06. 2019. godine učenici 1.a i 1.d razreda krenuli su na jednodnevni školski izlet pod nazivom „Contessa“ nedaleko Jastrebarskog.

Dolaskom na imanje dočekale su nas „grofice“ koje su učenike odvele na kraljevski piknik na travi. Nakon piknika učenici su razgledali konjušnicu s nekoliko predivnih konja i jednim lipicancem. Zatim su krenuli u razgledavanje kurije. Djevojčice su obukle kostime princeza, a dječaci kostime grofova i vitezova. Uslijedila je priprema i učenje plesnih koraka za bal, učenje mačevanja…Nakon kraljevskog ručka u tri slijeda uz poslugu uslijedila je igra u dvorištu. Prije polaska kući učenike je pozdravio poni Martin koji je izveo malu oproštajnu predstavu pozdravljajući učenike na odlasku.

Učenici su se s izleta vratili vrlo zadovoljni, uzbuđeni, umorni i prepuni pozitivnih utisaka.

Atmosferu s izleta možete vidjeti u fotogaleriji:  Album 1.a      Album2 1.a    Album 1.d