PROJEKT „DJECA I MLADI NE POZNAJU GRANICE“
Autor: Ksenija Dretar, 13. 4. 2012.

Maribor je nositelj projekta ''100 ljudi 100 ćudi'' s idejom da djeca Hrvatske i Slovenije (pogranična područja) osmisle slogan kojim ćemo najbolje opisati (oslikati) predrasude, i pronaći slogan protiv netrpeljivosti, te putem natječaja odabrati autore dvaju  najboljih slogana, a autori će  s mentorom sudjelovati na međunarodnom kampu ''100 ljudi 100 ćudi'' planiranom za početak jeseni 2012. godine.

Radionica pod nazivom ''100 ljudi 100 ćudi'' izvodi se u sklopu projekta ''Djeca i mladi ne priznaju granice'' koju rade: Savez društava Naša djeca Hrvatske kao vodeći partner, DND Varaždin kao partner s glavnom aktivnošću na organizaciju  Dječjeg festivala u Varaždinu, te Zveza mladih Slovenije i Maribora. U REALIZACIJU PROJEKTA UKLJUČIT ĆE SE SVE VARAŽDINSKE OSNOVNE ŠKOLE.

Ciljana skupina: viši razredi OŠ

Vremenski okvir:  radionice izvesti do 21.05.2012. kada obilježavamo Svjetski dan kulturne raznolikosti za dijalog i razvoj.

Natječaj za najbolji slogan protiv netrpeljivosti

Objavit ćemo natječaj za najbolji slogan protiv netrpeljivosti u projektu ''100 ljudi 100 ćudi'' pozvati Dječje forume, osnovne i srednje  škole, informirati širu javnost i medije, koristit ćemo Internet u cilju da prikupimo što više slogana.

SLOGAN PROTIV NETRPELJIVOSTI

POZIVAJU SE UČENICI NAŠE ŠKOLE DA OSMISLE ŠTO VIŠE SLOGANA

(PREDATI RAZREDNIKU ILI PEDAGOGU ŠKOLE) JER ĆE NEKI BITI PREZENTIRANI KAO GRAFITI NA ZIDU PROLAZA DO DND VARAŽDIN.