Poziv za testiranje kandidatima koji su zadovoljili formalne uvjete natječaja za radno mjesto računovodstvenog referenta
Autor: Mario Stančić, 18. 7. 2018.

Pozivaju se kandidati za radno mjesto računovodstvenog referenta, a koji su zadovoljili formalne uvjete natječaja da pristupe testiranju dana 24.7.2018. god. (utorak) u prostorijama VI. osnovne škole, D. Demetra 13, u 16:30 sati.

Kandidati koji ne zadovoljavaju formalne uvjete obaviješteni su 17.7.2018. god. putem elektroničke pošte; svi ostali kandidati pozivaju se da pristupe testiranju.

Testiranje će se provesti iz slijedećih područja:

• osnovni pojmovi, načela, pravila i elementi sustava proračuna (proračunske klasifikacije, izvori financiranja, vrste prihoda i rashoda, vrste imovine i obveza i dr.)
  • obračun plaće i bolovanja, obračun drugog dohotka, JOPPD obrazac, propisi iz područja poreza na dohodak
  • poznavanje rada u tabličnim kalkulatorima (Microsoft Excel), razni izračuni iz područja obračuna plaća, bolovanja i drugih naknada zaposlenima, matematičke operacije i obrada podataka (postotni račun, sortiranje i filtriranje podataka, uvjetni zbrojevi i sl.)
  • ostala pitanja (motivacija, općenito poznavanje računovodstva kao poslovne funkcije i sl.)

Testiranje će se provesti dijelom pisanim putem, a dijelom rješavanjem zadataka na računalu uz pomoć tabličnih kalkulatora i uz korištenje interneta (servisa/kalkulatora za izračun plaća).

Kandidati su na testiranje dužni ponijeti osobnu iskaznicu te kemijsku olovku.

Literatura: