Ponude - ekskurzije
Javni poziv za ponude turističkim agencijama za organizaciju ekskurzija za šk. god. 2019./2020.
Autor: Mario Stančić, 25. 9. 2019.

U privitku dostavljamo javni poziv za ponude turističkim agencijama za organizaciju ekskurzija za šk. god. 2019./2020.

Rok dostave ponuda je četvrtak 3.10.2019. godine.

Javno otvaranje ponuda održat će se u školi u ponedjeljak dana: 7.10.2018. u 12:00.

Iznimka je Ponuda 4 - 3. razred - Orijentacija u prostoru - Slugovine za koju treba dokumentaciju dostaviti na otvaranje ponude u ponedjeljak 30.10.2019. u 12:00 sati.

Prije potpisivanja ugovora za ponudu odabrani davatelj usluga dužan je dostaviti ili dati školi na uvid:

• dokaz o registraciji (preslika izvatka iz sudskog ili obrtnog registra) iz kojeg je razvidno da je davatelj usluga registriran za obavljanje djelatnosti turističke agencije,
  • presliku rješenja nadležnog ureda državne uprave o ispunjavanju propisanih uvjeta za pružanje usluga turističke agencije – organiziranje paket-aranžmana, sklapanje ugovora i provedba ugovora o paket-aranžmanu, organizaciji izleta, sklapanje i provedba ugovora o izletu.
  • Mjesec dana prije realizacije ugovora odabrani davatelj usluga dužan je dostaviti ili dati školi na uvid:
    • dokaz o osiguranju jamčevine (za višednevnu ekskurziju ili višednevnu terensku nastavu),
    • dokaz o osiguranju od odgovornosti za štetu koju turistička agencija prouzroči neispunjenjem, djelomičnim ispunjenjem ili neurednim ispunjenjem obveza iz paket-aranžmana (preslika polica) za jednodnevne i višednevne ekskurzije.

Napomena:

• Pristigle ponude trebaju sadržavati i u cijenu uključivati:
    • prijevoz sudionika isključivo prijevoznim sredstvima koji udovoljavaju propisima
    • osiguranje odgovornosti i jamčevine
  • Ponude trebaju biti:
    • u skladu s propisima vezanim uz turističku djelatnost ili sukladno posebnim propisima
    • razrađene po traženim točkama i s iskazanom ukupnom cijenom po učeniku.
  • U obzir će se uzimati ponude zaprimljene u poštanskome uredu ili osobno dostavljene na školsku ustanovu do navedenoga roka.
  • Školska ustanova ne smije mijenjati sadržaj obrasca poziva, već samo popunjavati prazne rubrike.
  • Potencijalni davatelj usluga može dostaviti i prijedlog drugih pogodnosti ili sadržaja koje može ponuditi vezano uz objavljeni poziv, ako je to školska ustanova označila pod brojem 10. točke e) obrasca. U slučaju da isti iziskuje povećanje troškova po učeniku, potencijalni davatelj ih je dužan obrazložiti.

Temeljem odluke Vijeća roditelja VI. osnovne škole Varaždin traži se:

• Ako više razrednih odjela sudjeluje u istoj realizaciji u različitim terminima ponuda treba biti jedinstvena za školu.
  • U slučaju prijevoza autobusom dostaviti za autobuse namijenjene prijevozu učenika u predmetnoj ponudi (jedinstveno - vrijedi za sve zaprimljene ponude ako se ponuditelj javlja na više ponuda):
    • Licencu autobusa za prijevoz učenika
    • Policu osiguranja autobusa i putnika u autobusu
  • Uz ponudu dostaviti (jedinstveno - vrijedi za sve zaprimljene ponude ako se odabrani davatelj usluga javlja na više ponuda):
    • Potvrdu o nepostojanju poreznog duga
    • BON 2
    • Potvrdu da se protiv poslovnog subjekta ne vodi stečajni postupak ili postupak predstečajne nagodbe.
    • Neće se razmatrati ponude poslovnih subjekata čiji su poslovni računi u blokadi, kod kojih postoji porezni dug, te nad kojima se provodi stečajni postupak ili predstečajna nagodba.
  • Da se sa odabranim davateljem usluga ugovor sklapa na način da se 90% troškova plaća unaprijed, a 10% po završetku usluge ukoliko je ona realizirana prema ponudi.
  • Dodatna pogodnost je ako agencija ima certifikat Specijalist za školska putovanja ili druge certifikate kvalitete.

Priloženi dokumenti:
Ponude_2019-2020.zip (4.45 MB)