Tanzanija...Afrika
Autor: Natalija Hranjec, 30. 11. 2015.

Čuvši od učiteljica Gordane Lešnjak i Aleksandre Oreški kako su njihovi učenici pozitivno i s puno zanimanja reagirali na predavanje o Africi mlade profesorice geografije Janje Žnidarić, koja je boravila u Tanzaniji 2 mjeseca, odlučili smo ju i mi pozvati da to predavanje održi i učenicima viših razreda.

Tako je ona u srijedu 25. studenog 2015. posjetila i učenike 8.a, 7.c i 7.d razreda na satovima razrednika i geografije te im je uz nazočnost njihovih razrednica Nine Prašnjak i Natalije Hranjec  i učiteljice geografije Alenke Bađun približila svoj boravak tj. volontiranje u jednom sirotištu te zemlje. Učenici su s velikim zanimanjem slušali priče prof.Žnidarić koja im je između ostalog spomenula i to da je u Tanzaniji u njihovim školama još uvijek dozvoljeno fizičko kažnjavanje učenika. Djelić atmosfere možete vidjeti u galeriji fotografija.