„Dobro se dobrim vraća!“
Autor: Ivana Canjuga, 22. 3. 2016.

Pjesmom i kvalitetnom glazbom učenici pomogli bolesnoj djeci i njihovim obiteljima.

Učenici VI. osnovne škole Varaždin, a koji polaze Glazbenu školu u Varaždinu i Predškolski zbor Glazbene škole odlučili su u ovo korizmeno vrijeme posta i molitve napraviti dobro djelo i pomoći bolesnoj djeci i njihovim obiteljima. Nakon izrade anđela u božićno doba, profesor violončela Darij Milković odlučio se uključiti u humanitarnu akciju pomoći djeci štićenicima Udruge „Jak kao Jakov“. Udruga pomaže djeci oboljeloj od malignih bolesti i leukemija. 18. ožujka 2016. u 18 sati održan je humanitarni koncert gdje su učenici osmih razreda i djeca članovi Predškolskog zbora izveli nekoliko glazbenih točki u velikoj koncertnoj dvorani Glazbene škole u Varaždinu. U hodniku škole posjetitelji su mogli kupiti pisanice, srca, slikovnice, anđele i ostale proizvode izrađene marljivim rukama volontera Udruge. Po završetku koncerta predsjednica Udruge Ivančica Rubido zavlalila je ravnatelju VI. osnovne škole predavši mu prigodne poklone i profesoru Milkoviću uručivši mu zahvalnicu. Zadovoljni postignutim jer smo učinili nešto dobro otišli smo kućama poslije uskrsne čestitke i zahvale učenicima, roditeljima i ostalim posjetiteljima, u nadi da je ovo tek početak suradnje i većeg odaziva na činjenje dobrog jer dobro se dobrim vraća. Fotografije možete vidjeti u privitku.

Fotogalerija