Akcija Hrvatskog Crvenog križa - "Solidarnost na djelu"
Autor: Danijel Lukić, 26. 10. 2016.

VI. osnovna škola Varaždin i ove godine sudjeluje u 44. tradicionalnoj akciji Hrvatskog Crvenog križa – „Solidarnost na djelu“ koja traje do 31. listopada 2016. godine.

U akciji se prikupljaju financijska sredstva, a za poklonjeni novac bit će uručen bon zahvalnosti numeriran u apoenu od 1,00 kn. 50% prikupljenih sredstava vraća se na žiro-račun škole. Od tih sredstava škola je dužna opremiti ormariće Prve pomoći ili pomoći djeci lošeg materijalnog statusa. Ostatak sredstava Gradsko društvo Crvenog križa Varaždin koristi za kupnju prehrambeno – higijenskih paketa za djecu socijalno ugroženih obitelji s područja djelovanja društva.

Cilj ove sabirne akcije je razvijanje solidarnosti među djecom i mladima, stoga Vas pozivamo da se odazovete ovoj akciji.