Dodijeljena priznanja "Veliko srce Varaždina"
Autor: Rosana Štrocinger, 27. 10. 2016.

Danas, 26. listopada, u gradskoj je vijećnici održano svečano uručivanje plaketa „Veliko srce Varaždina“.
DGV Varaždina svake godine svojim vršnjacima - učenicima varaždinskih osnovnih škola dodjeljuje, a predstavnik grada Varaždina uručuje plaketu „Veliko srce Varaždina“.

Plaketu je 2012.godine ustanovilo DGV Varaždina s namjerom da promovira humano, humanitarno, suradničko ponašanje, međuvršnjačku i međugeneracijsku pomoć, one osobine koje osobu čine dobrim prijateljem, kolegom, osobu koja je spremna pomagati i to radi u svojoj obitelji, školi, drugim ustanovama, susjedstvu ili drugim mjestima.
Inicijativa DGV-a je bila potaknuta medijskim natpisima koji su bilježili samo loše, a vrlo rijetko dobre primjere ponašanja. Kako najbolji među nama ne bi bili «nevidljivi», a njihova dobra djela nezamijećena te kako bi i druge motivirali na činjenje „dobrog“, pokrenut je ovaj projekt i jedinstven je u Hrvatskoj. Ovogodišnja dodjela bila je 5. uzastopna i ponovno je dodjeljena na Međunarodni dan međusobnog pomaganja, 26.X.

Organizator je i ove godine Društvo Naša djeca Varaždin uz podršku Grada Varaždina.
Na sjednici predstavnika DGV-a ( vijećnika s 2.,5. i 6. OŠ ) održanoj 24. listopada o.g. donijeta je odluka kojom se prihvaćaju svi pristigli prijedlozi i obrazloženja za kandidate. Plakete su dobili:

MAKS TURČIĆ, 2.c razred, 1.OŠ
VIDA KOS, 4.d razred, 2.
ZARA HRNČIĆ, 8.r 4.OŠ
VLADIMIR VRBANEC, 8.b, 5.OŠ
ROK BALAŽINEC, 3.b, 5.OŠ
REA KUSERBANJ, 7.b, 5.OŠ
EVA ŠKERBIĆ, 7.a, 6.OŠ
SARA VUGREK, 6.b, 6.OŠ

JAN JOVANOVIĆ, 8.a, 7.OŠ
i 1.c razred 3.OŠ

Plaketu je uručio predsjednik Gradskog vijeća Josip Hehet, a uz plaketu, dobitnici su dobili prigodni dar - kemijsku olovku s ugraviranim natpisom „Veliko srce Varaždina 2016“
Za svakog dobitnika plakete pročitana su obrazloženja i svaki je dobio zaslužen pljesak.
Ponašanje i odnos ove djece uzor su malima i velikima i motivacija za činjenje dobrog, rekao je predsj. gradskog vijeća Josip Hehet.
Svečanost su glazbenom izvedbom upotpunili gitatisti i pjevači Škole gitare DND-a Varaždin, a nazočili su joj dječji vijećnici, pročelnica Društvenih djelatnosti i predsjednica Koordinacijskog odbora Grad Varaždin-prijatelj djece Danijela Vusić, ravnatelji, pedagozi, predstavnici svih 7 DF-a Varaždina, roditelji i predstavnici medija.

Dodijeljene su i tri nagrade za kreativno rješenje maskote "Grad Varaždin - prijatelj djece" i to Laure Rašić- učenice 3.d razreda VI.osnovne škole Varaždin, Zare Gatering i Mateje Zeljko.

Na nagradni natječaj za Maskotu grada Varaždina pristiglo je oko 70 dječjih radova. Deset najboljih radova, prema mišljenju stručnog povjerenstva, izloženo je u kinu Galerija povodom Dječjeg tjedna. Posjetitelji izložbe, djeca varaždinskih vrtića i škola , glasala su za najbolje rješenje maskote grada. Naša učenica Laura Rašić primila je nagradu za svoj rad . Njena maskota je spoj vatre i vode jer je željela prikazati kako je požar u prošlosti grada važan događaj.   Fotogalerija.