Akcije: humanitarne akcije, volonteri, mali građani

Učenici 4.d u Udruzi Spas
Autor: Aleksandra Oreški, 4. 11. 2015.

Prvu pošiljku prikupljene hrane i potrepštine za životinje u Udruzi Spas odvezla je učiteljica Aleksandra Oreški sa svojih nekoliko učenika. Pročitajte što su napisali o tom posjetu.

Posjet Udruzi Spas

Mojih troje prijatelja, učiteljica i ja posjetili smo u ponedjeljak,  2.studenog 2015. godine, Udrugu Spas. Tamo smo ostavili hranu i razne potrepštine koje su učenici VI. OŠ Varaždin prikupili u školi.

Vidjeli smo prostor gdje psi spavaju, igraju se, žive... O svakom psu postoji jedna duga priča. U Udruzi Spas ima preko 400 pasa. Neki su veliki, a neki mali. Meni su svi jako slatki. U posebnoj prostoriji smješteni su psi koji su bolesni i trebaju se liječiti. Saznali smo da puno ljudi udomi pse iz Udruge ( oko 200 pasa godišnje).

Teta iz Udruge donijela nam je jednog lijepog i umiljatog psića. Svi smo bili oduševljeni. Čuvali smo ga i mazili.

Bila sam tužna što smo se morali vratiti uškolu. Nadam se da će svi psi jednom biti udomljeni.

Hana Kontrec, 4.d

Vidjeli smo puno pasa i jako su zabavni. Kada smo ih posjetili glasno su lajali, a jedan je pas skakao na kutiju i ogradu kao da je gimnastičar. Svi psići bili su preslatki, a meni se je najviše sviđao psić kojeg smo držali u svojim rukama .

Dvina Horvat, 4.d

Kada sam dobio psića, da ga malo čuvam, psić je svoju njuškicu stavio ispod moje brade, nekoliko puta me je poliznuo i to mi je bilo super!

Vid Vlahek,4.d

Bilo mi je lijepo, ali i tužno. Mislim da bi više ljudi trebalo donirati hranu za pse.

Nadam se da će se u Udruzi Spas izgraditi još kućica i kaveza kako bi mogli primiti one pse koje ljudi ostave i ne brinu se o njima.

Tessa Fruk,4.d

Pogledajte i fotografije.