Akcije: humanitarne akcije, volonteri, mali građani

Poziv na sudjelovanje u akciji "Za 1000 radosti" – zagrli svijet!
Autor: Luka Borščak, 8. 12. 2015.

Poziv svim djelatnicima škole, učenicima i njihovim roditeljima/skrbnicima da se uključe u Božićnu akciju „ Za 1000 radosti“ koje ima za cilj osigurati pomoć najsiromašnijim obiteljima u Hrvatskoj.

Akcija „ Za 1000 radosti“ ove godine vodimo pod nazivom „ZAGRLI SVIJET!“, gdje se želi potaknuti djecu, mlade i njihove roditelje/skrbnike da razvijaju vrijednosti solidarnost, uzajamnosti, požrtvovnosti, nesebičnosti, socijalne osjetljivosti i da postanu aktivni nositelji promjena u društvu, krenuvši od svoje lokalne zajednice.

Hrvatski Caritas je ove godine kao promotivne proizvode akcije pripremio kartice-privjeske. Temeljni poticaj zagrljaja svijeta (i čovjeka) konkretizirali su riječima: Zagrli svijet... strpljenjem, darovitošću, ljubavlju, osmijehom, dobrotom, zahvalnošću, opraštanjem, služenjem, marljivošću, nadom, slavljem uz prigodne ilustracije. Na poleđini kartice nalazi se prostor u koji se neizbrisivim flomasterom može upisati ime i prezime, a srebrna  strugalica skriva jednu od 24 poticajne poruke koje dodatno aktualiziraju naziv akcije. Uz kartice u koverti se nalazi i odgovarajući broj gumica, koje će učenici sami provući kroz karticu i lako je pričvrstiti na torbu, pernicu, jaknu i sl. I ove godine privjesci su  za školu besplatni. Poslan nam je dovoljan broj za sve učenike ali i osoblje škole. Zamoljeni smo da ih podijelimo svima koji to žele. Oni koji žele mogu doprinijeti akciji sa po 5 kuna. Tko trenutno ne može doprinijeti, neka ipak uzme karticu-privjesak.

Također, jedna od aktivnosti prikupljanja sredstava u dobrotvorne svrhe jest i mogućnost poziva na donacijski telefon 060 9010 (cijena po pozivu 6,25 kuna, PDV uključen u cijenu).

Akcija se provodi uz suglasnost Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.