Akcije: humanitarne akcije, volonteri, mali građani

Predavanje o sirotištu „Mali dom“ u Keniji
Autor: Luka Borščak, 1. 12. 2015.

U četvrtak, 03.12.2015. godine, na sat razredne zajednice 6.a, došla je volonterka Sunčica Biškup i predstavila djeci život i rad sirotišta „Mali dom“ u gradu Subukija u Keniji.

Djeca su upoznata sa uvjetima života, mentalitetom i običajima malih Kenijaca koje su njihove obitelji napustile ili su na neki drugi način izgubili obitelj i s tim kako se za njih brine franjevac Miro Babić i volonteri u „Malom domu“. Na slikama i kratkim videima su vidjeli kako se Kenijci oblače, idu u školu, igraju, pjevaju i kako izgleda afrička sv. Misa i molitva. Na kraju sata su imali vremena za postavljanje pitanja i mnogi su izrazili želju da jednog dana kao volonteri posjete Afriku.