Akcije: humanitarne akcije, volonteri, mali građani

Mjuzikl humanitarnog karaktera
Autor: Sanja Malbašić, 5. 5. 2016.

Pozivamo vas na duhovni rock mjuzikl “Život za život“ nadahnut životom sv. Maksimilijana Kolbea, koji će po prvi put biti izveden u Varaždinu u nedjelju, 8. svibnja, u gledalištu Hrvatskog narodnog kazališta u 20 sati. Autor mjuzikla je Daniele Ricci, scenarist Krešimir Tičić, a režiju potpisuje Richard Simonelli. U mjuziklu nastupa zbor Kolbe i ansambl Novo svitanje.

Mjuzikl je podijeljen u devet prizora, koji kronološkim redom prikazuju život poljskog redovnika, franjevca konventualca, fra Maksimilijana (Rajmunda) Kolbea. Svaki prizor zaključuje jedna glazbena tema. Prizori su obogaćeni pripovjedačem i video projekcijama, u svrhu boljeg i potpunijeg informiranja gledatelja i lakšega doživljaja konačne poruke mjuzikla. Mjuzikl je izvorno rađen na talijanskome jeziku i u originalu se pomalo razlikuje od prilagodbe na hrvatski jezik, a ponajprije svojim obimom. Talijanska verzija sadrži čak 18 songova i zamišljena je kao koncertni mjuzikl, bez scenskih dodataka. Također i naziv mjuzikla približno prati izvorni naziv na talijanskome «Fare della vita un dono» (Učiniti da život bude dar). Hrvatski naziv je «Život za život».

Mjuzikl ima i humanitarnu komponentu, stoga sav prilog sakupljen od prodaje ulaznica ide za pomoć u liječenju male Tonke Jerković. Ulaznice se mogu nabaviti radnim danom na porti biskupijskog ordinarijata (Pavlinska 4, Varaždin) od 8 do 12.30 sati, u Uredu za pastoral mladih (Zagrebačka 3, Varaždin) ili na blagajni HNK u Varaždinu (od 10 – 12 i od 18 – 19. 30 sati, radnim danom i subotom) po cijeni od 25 kuna.