Akcije: humanitarne akcije, volonteri, mali građani

Poziv na sudjelovanje u akciji „Za 1000 radosti“ – Intervencija
Autor: Luka Borščak, 1. 12. 2016.

Poziv svim djelatnicima škole, učenicima i njihovim roditeljima/skrbnicima da se uključe u Božićnu akciju „ Za 1000 radosti“ koja ima za cilj pomoći nekoliko tisuća najsiromašnijih obitelji u Hrvatskoj.

Naslovivši akciju „INTERVENCIJA“ htjeli smo poručiti kako je – da bi došlo do željene promjene u životima ljudi koji žive u dramatično lošim uvjetima i na rubu siromaštva potrebno nešto žurno poduzeti, zakoračiti usred problema i pomoći u nalaženju rješenja. Tako ćemo, zajedno s drugima, lakše prevladavati oskudicu, nezaposlenost, bolest, napredak i sukobe, pogreške, rane i razočaranja, koji prečesto razaraju ljudske živote i sudbine.

Hrvatski Caritas je ove godine kao promotivne proizvode akcije pripremio narukvice u deset boja i s deset poticajnih pitanja: Zašto ne voljeti/ slaviti/ dijeliti/ oprostiti/ vjerovati/ popraviti/ mijenjati/ stvarati/ zahvaliti/ darovati? Drugim riječima zašto ne intervenirati, zašto se ne uključiti i ne pomoći? Željeli bismo da svaki učenik i svaka učenica uzmu po jednu narukvicu, te da svi učenici koji žele i mogu pomognu korisnicima pomoći prilogom od 5 kuna.

Također, jedna od aktivnosti prikupljanja sredstava u dobrotvorne svrhe jest i mogućnost poziva na donacijski telefon HC-a 060 9010 (cijena poziva 6,25 kn, PDV uključen u cijenu).

Akcija se provodi uz suglasnost Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Janja Fotak