Akcije: humanitarne akcije, volonteri, mali građani

Mali građani na Državnoj smotri iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja
Autor: Rosana Štrocinger, 27. 5. 2018.

U ponedjeljak, 21.5.2018. održana je Državna smotra iz GOO-a u Zagrebu u prostoru Muzeja suvremene umjetnosti. Na Smotri su projekt o Dječjim pravima ( i obvezama) prezentirale učenice: Ema Potočnik ( 4.d), Iva Rušec ( 4.c), Jelena Florijanić ( 4.d.) i Erika Balaić (4.d).

Tijekom izrade projekta su, zajedno s njima, marljivo  cijele školske godine radile i ostale članice Malih građana: Hana Breški (4. d), Nika Kušen (4. d), Matilda Kušter (2.d), Svea Chiara Lebinac (4. d), Morena Morrison (4. c) i Laura Rašić (4. d).

Cilj projekta je bio: Istaknuti da djeca imaju prava, ali i obveze (odgovornosti). Upozoriti na kršenje dječjih prava prema Konvenciji UN-a o dječjim pravima, Obiteljskom zakonu te Nacionalnoj strategiji za prava djece u Republici Hrvatskoj za razdoblje od 2014. do 2020. godine. Senzibilizirati učenike naše škole, ali i širu javnost na potrebu prijavljivanja svih oblika nepoštivanja dječjih prava.

Učenice su na Smotri odlično predstavile svoj projekt i našu školu te su imale priliku razgledati postav Muzeja suvremene umjetnosti, spustiti se niz tobogan u Muzeju i nakon svega uživati na Bundeku.  Fotografije.