Cenacolo-komentari sedmaša
Autor: Ljiljana Posavec Zavrtnik, 3. 11. 2016.

13.10.2016.učenici sedmih razreda posjetili su Zajednicu Cenacolo u Varaždinu. Što im znači ovaj posjet i kako su ga oni sami prokomentirali pročitajte i pogledajte u nastavku.

Ovu ću Zajednicu pamtiti  po borbi članova da prevladaju svoje ovisnosti i započnu novi život. (Ivona Mikulčić, 7.b )

Ono što sam ja naučila iz ove posjete jest da  je ovisnost „bolest“ koja ostavlja trajne posljedice na ljude. Tim bismo ljudima i mi mogli pomoći tako da barem jednom na godinu odemo u Zajednicu i odnesemo im nešto hrane kao na primjer tjesteninu,mlijeko,ulje i slično. A ono što bi također bilo lijepo je da im uputimo i poneku lijepu riječ.

(Klara Blažunaj ,7.b )

Bilo mi je jako zanimljivo vidjeti kako žive ljudi u Zajednici. Prije dolaska u ovu Zajednicu ti su ljudi radili grozne stvari što mi se ne sviđa. No drago mi je što su se sada oporavili od toga,sretni su i žive lijep život. Posebno mi je bilo drago što smo im mi darovali nešto hrane. Mislim da su zbog toga bili jako sretni.  ( Marta Petak, 7.d )

Bilo mi je jako lijepo i ljudi su bili jako ljubazni. Poruka ove posjete je da u životu i u lošim stvarima koje nam se dogode uvijek trebamo tražiti nešto dobro. To znači ako je već netko postao ovisnik treba pokušati  biti pozitivna osoba i pronaći rješenje svoje ovisnosti.

( Ella Lacković ,7.d )

Sretan sam odlazio iz Cenacola jer sam vidio kako su ti ljudi u Zajednici sretni. Zato ovaj posjet neću nikada zaboraviti. ( Tomislav Ćosić, 7.d )

Svidjelo mi se što su nas lijepo ugostili i pobrinuli se da nam bude ugodno i zanimljivo. Tužno,ali i zanimljivo bilo je slušati njihove životne priče koje su svakome od nas ušle u uho i ostale tamo da puno razmišljamo kako je život lijep, ali i okrutan. Mislim da je naš život veliki dar koji smo primili od Boga i naših roditelja. Moramo ga živjeti svaki dan s puno sreće i veselja, imati neki cilj u životu i oko sebe širiti ljubav i poštovanje prema svakome. Ako skrenemo na krivi put, put za natrag je težak i trnovit, ali ljubav,prijateljstvo,iskrenost,     dobrota,nada i vjera u Boga pobjeđuje svako zlo. ( Nina Kaniški , 7.b )

U početku sam bio malo bojažljiv. Mislio sam svašta o tim ljudima,da su „ovakvi i onakvi“,no već su me na ulazu oduševili. Dok sam gledao sve njihove lijepe građevine unutar zidova imanja pomislio sam „ tko gradi i ima volju dobar je čovjek „. Posebno mi je bio zanimljiv njihov magarac Stipe i predivni ukrasi od keramike koje izrađuju žene u Zajednici. ( Dominik Svetec, 7.d )