Dani kruha

Dan kruha je dan zahvalnosti za plodove zemlje koji se obilježava u školama i vrtićima diljem zemlje. U izborniku s lijeve strane možete odabrati pojedini projekt s obzirom na godinu održavanja i vidjeti kako Dan kruha obilježavamo u razrednoj i predmetnoj nastavi VI. osnovne škole.

Šestaši posjetili Caritasovu pučku kuhinju
Autor: Anita Perkov, 25. 10. 2018.

Učenici šestih razreda zajedno sa svojim razrednicima Alenkom Bađun, Ninom Prašnjak, Anitom Perkov te Markom Martincem posjetili su Caritas Varaždinske biskupije na novoj adresi na Banfici te na taj način obilježili Dane kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje.

U Caritasovoj pučkoj kuhinji  djelatnik Anđelko objasnio je učenicima da svojim korisnicima svaki dan podijele i pripreme 300 toplih obroka. Učenici su saznali da svaki dan u pripremi obroka sudjeluju volonteri bez kojih je nezamislivo funkcioniranje pučke kuhinje, ali i da svakodnevni topli obroci ovise o donacijama ljudi i ustanova koje su u mogućnosti pomoći onima kojima je pomoć potrebna zbog teških životnih prilika.

Učenici su mogli postaviti pitanja o radu Caritasa te su Caritasu donirali namirnice te i na taj način pokazali svoju  spremnost na pomoć potrebitima.