Planinari i orijentacija

Planinarska sekcija Suri Orao

Voditelji aktivnosti planinarenja su: Karmen Holenda, Ružica Martinec, Petra Kanešić, Mihaela Vrbnjak, Alenka Bađun.

Planinarski vodič: Zlatko Pap

Orijentacijsko trčanje
Autor: Karmen Holenda, 23. 10. 2013.

Hrvatsko planinarsko društvo “MIV” i VI.OŠ pozivaju Vas da se uključite u orjentacijsko trčanje.

ZAŠTO ORIJENTACIJA ?

Orijentacija je rekreacijska aktivnost i sport koji je namijenjen cijeloj obitelji i kojim rukovodi Hrvatski orijentacijski savez. Orijentacija omogućuje kvalitetan boravak u prirodi i posjet rijetko posjećivanim dijelovima prirode. Osnova orijentacijske aktivnosti podrazumijeva korištenje posebne karte i kompasa, pomoću kojih treba pronaći zadane kontrolne točke na terenu.

U VI. osnovnoj školi prikupljat će se prijave učenika od petog do osmog razreda (i njihovih članova obitelji) neovisno o fizičkoj kondiciji i predznanju. Za novi tečaj orijentacije prijave se predaju kod prof. Karmen Holenda u kabinetu biologije do 05.11.2013. godine.

U Hrvatskoj postoji dvadesetak kategorija natjecatelja podijeljenih po različitoj dobi, spolu, fizičkoj spremi i znanju orijentacije. Osim klasične pješačke orijentacije razvijaju se i drugi oblici kao što su precizna i štafetna orijentacija, orijentacija vožnjom biciklima i druga. U rekreacijskoj orijentaciji mogu nastupiti grupe i obitelji s djecom. Osim u planinskoj prirodi, aktivnosti se provode  u gradovima, parkovima i parkovskim šumama.

U VI. osnovnoj školi, učenici se orijentacijom bave već treću godinu. Tijekom tog vremena postigli su vrlo zapažene rezultate na državnoj razini te su osvojili brojne medalje. S ponosom ističemo da i neki roditelji vrlo uspješno sudjeluju kao natjecatelji.

Pridružite nam se!