Planinari i orijentacija

Planinarska sekcija Suri Orao

Voditelji aktivnosti planinarenja su: Karmen Holenda, Ružica Martinec, Petra Kanešić, Mihaela Vrbnjak, Alenka Bađun.

Planinarski vodič: Zlatko Pap

Planinarski izlet na zapadni dio planine Ivanščice
Autor: Petra Kanešić, 10. 3. 2012.

Planinarska škola HPD „Dugi vrh“ Varaždin, organizira jednodnevni Planinarski izlet na zapadni dio planine Ivanščice (17. ožujak 2012.)

Izlet se organizira povodom Svjetskog dana šuma, Svjetskog dana voda i Svjetskog meteorološkog dana.

CIJENA PUTA: 50 kuna

Polazak: 08,00 sati kod VI. OŠ Varaždin

ITINERAR: Varaždin – Golubovec – Lobor

PJEŠAČKI DIO: Lobor – crkva Majke Božje Gorske – Planinarski dom na Majerju – Potok Reka – zagorski vodovod ……………………………………:::……….. 3 sata

LOBOR –crkva Svete Ane/crkva Majke Božje Gorske (odmor)/planinarski dom na Majeru (odmor)/pod Oštrcgradom/potok Reka i Zagorski vodovod (bus).

Svjetski dan šuma – od planinarskog doma na Majeru spuštamo se kroz bukovu šumu.

Svjetski dan voda – izvor u Loboru, izvor kod planinarskog doma na Majeru, potok Reka i Zagorski vodovodi.

Svjetski meteorološki dan – pratimo vremenske prilike i neprilike.

Razgledavanje crkve Majke Božje Gorske sagrađene na stijenama (doručak).

Kod planinarskog doma na Majeru je duži odmor (ručak, sportsko rekreacione aktivnosti i slobodno vrijeme. Iznad je brdo Oštrc i ostaci ručevina Oštrcgrada).

Iznad potoka Reka nalaze se ruševine starog grada Pusti Lobor.

Kod Zagorskih vodovoda je odmor i povratak preko Golubovca za Varaždin.

SATNICA : LOBOR (09,25h) – crkva Majke Božje Gorske (10,20h) – planinarski dom na Majeru (11,30h) – potok Reka (14,00h) – Zagorski vodovodi (14,30h) – Varaždin (16,00h)

VOĐA PUTA IMA PRAVO IZMJENE SATNICE I PLANA PUTA S OBZIROM NA NEPREDVIĐENE OKOLNOSTI I DOGAĐAJE RADI SIGURNOSTI UČESNIKA IZLETA.