Planinari i orijentacija

Planinarska sekcija Suri Orao

Voditelji aktivnosti planinarenja su: Karmen Holenda, Ružica Martinec, Petra Kanešić, Mihaela Vrbnjak, Alenka Bađun.

Planinarski vodič: Zlatko Pap

Planinarska škola
Autor: Karmen Holenda, 28. 6. 2012.

Pogledajte galeriju!

Tijekom školske godine 2011./2012. održana je proljetna planinarska škola za učenike petih razreda u organizaciji HPD „Dugi vrh“ iz Varaždina. Polaznici planinarske škole slušali su predavanja iz područja povijesti planinarstva, ustroju planinarstva u Varaždinskoj županiji, osnova meteorologije, planinarskoj opremi, tehnikama kretanja u planini, mogućim opasnostima u planinama, orijentaciji, zaštiti prirode i drugo.

Uz predavanja u školi, učenici su imali pet planinarskih izleta na kojima su vježbali prethodno teorijski obrađene teme. Izleti su obuhvaćali posjet planinarskom domu u Ledincu, a učenici su posjetili i Gaveznicu, Vučenicu, Rucki Gubec te Čevo. Na planinarske pohode učenici su odlazili vlakom, a ponekad su u prijevozu učenika sudjelovali i roditelji kojima se ovom prilikom najtoplije zahvaljujemo na pomoći i suradnji.

Od četrnaest upisanih polaznika samo njih devet je ispunilo uvjete pristupa pisanoj provjeri znanja: Anđela Rohtek, Antonela Müler, Antonela Šerdoner, Hana Žimbrek, Kristijan Šumiga, Lucija Rajković, Nikolina Bačko, Stela Cuklin  i Tihana Gužvinec. Navedeni učenici uspješno su položili test, a diploma o položenoj planinarskoj školi uručena im je 15. lipnja 2012.g. u planinarskom domu na Ledincu. Voditelj planinarske škole je g. Zlatko Pap.

Karmen Holenda, prof.