3.d na radionici u GMV
Autor: Rosana Štrocinger, 20. 2. 2013.

Učenici 3. d razreda posjetili su 11.2.2013. GMV- Galeriju slika gdje su  se upoznali sa likovnim stvaralaštvom varaždinskog umjetnika Pavla Vojkovića.

Naučili smo o umjetniku :

On je rođen u Sloveniji 1912. Išao je u Gimnaziju u Varaždinu gdje je prepoznat njegov likovni talent. Studirao je u Zagrebu, ali se vratio u Varaždin gdje je punih 30 godina radio kao scenograf u HNK . Uz to je izlagao svoja djela u Muzejima.Umro je u 96. godini života ( 2006.) i pokopan je na varaždinskom groblju.

Pokušali smo i mi biti umjetnici te smo sudjelovali na likovnoj radionici kojoj je tema bio harlekin Pavla Vojkovića. Veoma smo uživali, a  to možete vidjeti na slikama ovdje.