Spašavanje sove
Autor: Ružica Martinec, 27. 2. 2014.

Bilo je to 17. veljače. Od jutra je padala kiša, a onda je padao i snijeg.

Gledajući snijeg djeca su primijetila da se nešto miče. Bila je to sova prekrivena snijegom. Vjerojatno se zaletjela u veliku staklenu površinu naše škole. Odmah smo je unijeli u školu na toplo. Bila je malo začuđena tolikom vriskom jer puno nas i djece i odraslih nije vidjelo sovu tako izbliza. Kad se sve stišalo, teta Alenka i Nena su joj složile kutiju pokraj radijatora da se ugrije. Zahvaljujemo i veterinarima u Luni koji su je pregledali (nije bilo ništa slomljeno) i preporučili da joj otvorimo kutiju i da će ona sama odletjeti kad bude spremna. Kod tete Alenke je prenoćila jednom, a onda je sljedeće noći odletjela. Možda je već bila gladnasmiley A gdje je sad? Možda  negdje noću lijeće iznad naših krovova živa i vesela. I mi smo veseli što smo je spasili.

Pogledajte fotografije!