16.X. - SVJETSKI DAN HRANE obilježen u 3. B i 3. C
Autor: Marija Koren, Lovorka Draginić, 17. 10. 2015.

Hrana !!! Svima potrebna, svima fina, a nažalost nije dostupna svima.  Dok je neki imaju previše (pa ja bacaju) drugi je imaju premalo – sjetimo se samo svih onih jadnih, gladnih, siromašnih ljudi u raznim dijelovima svijeta koji umiru od gladi.

Možemo li im pomoći? Teško – jer smo zaštićeni u nekom svom svijetu, mislimo da su naši problemi najveći, trudimo se učiniti povremeno neka dobra djela – (u 2. smo razredu realizirali projekt „Škole za Afriku“, povremeno sudjelujemo u humanitarnim akcijama prikupljanja pomoći – ali svjesni smo da je to sve premalo i da vrijeme prolazi te da djeca umiru od gladi dok mi razmišljamo kako da im pomognemo i što da učinimo.)

Možda će neki od današnjih učenika trećih razreda, kad odrastu,  osjetiti „ono nešto više“ što će im dati snage da se uključe direktno u pomaganje djeci i odraslima u zemljama Afrike, možda će neki od tih budućih mladih odgovornih ljudi htjeti još više pomagati siromašnima na način da volontiraju u njihovim mjestima življenja – ali do tada treba proći još nešto više godina….

Do tada radimo ono što možemo, pa su tako danas učenici 3.b i 3.c imali priliku osvijestiti važnost zdrave prehrane –  u 3.C su  kušali zdravi, domaći kruh koji je ispekao VIDIN tata (gospodin Darko Škerbić) te mu na tome zahvaljujemo !

Nakon toga su male, ali vješte ručice narezale voće za voćnu salatu kojom su se svi učenici zasladili!

Lana Glazer iz 3.c napisala je izvješće o tom danu:

16. 10. 2015. radili smo voćnu salatu. Svaki učenik trebao je donijeti jedno voće u školu. Učiteljica je četvrti sat gulila voće i radila voćnu salatu. Par učenika joj  je  pomagalo. Dok  su  radili salatu, Vidin tata je ispekao crni  kruh i Vida  ga je dijelila. Bio  je  jako ukusan. Dok  su   učenici jeli već je voćna  salata  bila gotova. Razno voće je bilo unutra naravno zdravo i fino. Podijelili smo  voćnu salatu i bila je jako fina. Učenici su tražili još i još znači da im se  je svidjela.smiley

Pogledajte i fotografije.