Suncokreti VI. osnovne škole Varaždin za 22. međunarodnu izložbu cvijeća
Autor: Petra Kanešić, 10. 10. 2017.

U sklopu baroknih večeri Udruga vrtlara Varaždinske županije svake godine organizira Međunarodnu izložbu cvijeća u Starom gradu.

Predsjednica Udruge Blanka Pazman ponudila je suradnju vrtićima i školama. Animirala je učenike i učitelje VI. osnovne škole za sudjelovanje na izložbi. Budući da je ovogodišnja zemlja partner Mađarska, trebalo je osmisliti cvjetnu instalaciju koja bi imala poveznicu grada Varaždina, Hrvatske i Mađarske. Kako je Mađarska poljoprivredna zemlja, odlučili su izraditi metalne instalacije suncokreta ispunjene biljnim materijalom.

U VI. OŠ Varaždin početak ove školske godine krenuo je intenzivnim pripremama i izradom metalnih instalacija suncokreta. Učenici su uz koordinaciju učiteljica Petre Lončarić Časar i Petre Kanešić, te vjeroučitelja Tomislava Rogulje preplitali žicu za latice i listiće. Domari (Darko i Branko) bili su zaduženi za dio koji je trebao zavariti. Kada je metalna konstrukcija bila gotova, ponovo je slijedio rad učenika. Na metalnoj konstrukciji učenici su ispunili latice komušinom kukuruza, listove zelenim travkama, a tučak suhim kupinama.

Suncoreti VI. OŠ bili su izloženi na 22. međunarodnoj izložbi cvijeća. Ponosni su što su bili dio ovog događanja.