Planinarenje - Učka
Autor: Mario Stančić, 1. 10. 2011.

1. listopada 2011. godine vrijeme je bilo prekrasno sunčano. Mladi čuvari prirode iz naše škole sa svojim roditeljima (njih stotinjak) dan su iskoristili za planinarenje na Učku.

Njihove voditeljice Petra Kanešić, Karmen Holenda i Ružica Martinec bile su zaista sretne tolikim odazivom. A najveće zadovoljstvo nam je što je već na tom prvom planinarenju ove školske godine bilo i desetak prvašića sa svojim roditeljima.

"Na vrhu ne možeš ostati vječno, moraš se ponovo spustiti. Čemu onda sav taj trud? Samo zbog ovog: onaj gore zna što ima dolje, a onaj dolje nikad ne zna što ima gore. Popneš se, pa vidiš. Siđeš, pa više ne vidiš, ali si vidio. A kad više ne možeš vidjeti, ako ništa drugo, još uvijek znaš.""

Kako je bilo možete pogledati u galeriji slika!