Eko škola

Naša škola sudjeluje u programu eko škola od 23. travnja 2004. Ispred nje se vijori zelena zastava, kojom smo nagrađeni zbog višegodišnje brige o okolišu, štednji energije, razvrstavanju otpada i ekološke osviještenosti. Prenosimo naše znanje na mlađe učenike, da također i oni shvate važnost suživot s prirodom.

Ovdje možete pratiti naše aktivnost vezane uz život s prirodom.

O Eko školi Dani kruha Planinari Organizira se uz sportski dan

Popis prigodnih Eko datuma za za školsku godinu 2015.-2016. možete pregledati u privitku.

Sv. Franjo, eko-svetac zaštitnik i uzor učenika vjeronauka VI. osnovne škole Varaždin.

Ostvaren 100. planinarski izlet
Autor: Ružica Martinec, Petra Kanešić, 21. 10. 2013.

U subotu, 19. listopada planinarski ogranak Suri orao koji djeluje na našoj školi odradio je 100. planinarski izlet.

Tom je prigodom HPD "Dugi Vrh" proslavio 15. godišnjicu organiziranja planinarske škole u suradnji s našom školom. Male i velike planinare, kojih je ukupno bilo 153 na ovom izletu, razveselio je prekrasan sunčan dan. Proveli su ga u Edukativno-rekreacijskom centru za djecu i odrasle u Slugovinama u Seketinu. Tamo ih je i dočekao voditelj  centra Darko Meštrić te pomogao u organizaciji izleta.

HPD "Dugi Vrh" nagradio je diplomama roditelje koji su se unatrag nekoliko godina često odazivali na izlete i pratili svoju djecu na planinarenja i tako doprinjeli razvoju planinarstva. Medalje za doprinos u radu s djecom u planinarskoj školi primili su Zlatko Pap, voditelj planinarske škole, Predrag Labaš, vodič te voditeljice Karmen Holenda, Mihaela Vrbnjak Grđan, Petra Kanešić, Ružica Martinec i Jasenka Banec. Na izletu su diplome primili i mali planinari, njih tridesetak,  koji su u zadnje dvije godine završili planinarsku školu. Mario Stančić, ravnatelj VI. osnovne škole, čestitao je svima na obljetnici i poželio da i dalje bude tako dobra suradnja s roditeljima u planinarskoj školi. Program izleta bio je popunjen brojnim igrama. Od potezanja užeta do graničara i, klasično, nogometa.  Okruženi prekrasnom šumom ogrnutom jeseni u Slugovinama planinari su tako planinarski najpravilnije ispunili svoju slobodnu subotu.

Pogledajte cijeli album