Eko škola

Naša škola sudjeluje u programu eko škola od 23. travnja 2004. Ispred nje se vijori zelena zastava, kojom smo nagrađeni zbog višegodišnje brige o okolišu, štednji energije, razvrstavanju otpada i ekološke osviještenosti. Prenosimo naše znanje na mlađe učenike, da također i oni shvate važnost suživot s prirodom.

Ovdje možete pratiti naše aktivnost vezane uz život s prirodom.

O Eko školi Dani kruha Planinari Organizira se uz sportski dan

Popis prigodnih Eko datuma za za školsku godinu 2015.-2016. možete pregledati u privitku.

Sv. Franjo, eko-svetac zaštitnik i uzor učenika vjeronauka VI. osnovne škole Varaždin.

Održan sastanak Eko odbora
Autor: Ružica Martinec, Petra Kanešić, 15. 10. 2012.

U srijedu 10.10.2012.  s početkom u 17 sati održan je sastanak Eko odbora VI. osnovne škole Varaždin.

Eko odbor čine: ravnatelj, pedagoginja, školske koordinatorice, predstavnici učitelja, predstavnik osoblja, predstavnici kumova (Vindija d.d., Vodopija d.o.o., Rog d.o.o, PMG PRODUKTI d.o.o.,Lotus d.o.o, Vanea d.o.o. , Branka d.o.o.) te predstavnici roditelja (gđa D. Maslov, g. Z. Potočnik, predsjednik Vijeća roditelja Aleksandar Špoljarić) i predstavnici učenika.

Gospodin ravnatelj Mario Stančić zahvalio je kumovima Škole na dosadašnjim donacijama bilo koje vrste. Pomogli su da se  u svim učionicama uvede internet da bi se nastava mogla što kvalitetnije odvijati.Također su pomogli da se provede razglas u školi i da se postavi video zid.  Osim toga tu su i donacije stabala i sadnica cvijeća koje krase okoliš naše škole. Gospodin ravnatelj naglasio je kako nam je pomoć i suradnja kumova i roditelja veoma bitna kako bi se što uspješnije i kvalitetnije odvijala nastava te kako bi se još bolje približili realizaciji slogana: Zadovoljan roditelj, uspješna škola, sretno dijete!

Školske koordinatorice Ružica Martinec i Petra Kanešić izvijestile su prisutne članove Eko odbora o aktivnostima koje su se provele kroz šk. god. 2011./2012., a potom i prezentirale plan rada Eko škole za 2012./2013. godinu. Naglasile su kako se ove školske godine Škola aktivnije uključuje u projekte Eko škole budući da se rad škole prati dvije godine, nakon čega će komisija ocijeniti njihov rad. Ukoliko će biti zadovoljeni svi uvjeti Školi za dvije godine slijedi ZLATNI STATUS Eko škole koji je nagrada za višegodišnju brigu o okolišu, štednji energije, razvrstavanju otpada i razvoju ekološke osviještenosti kod djece i roditelja.

Važno je napomenuti da su od početka školske godine provedene mnoge ekološke aktivnosti:

obilježen je Hrvatski olimpijski dan i Paraolimpijski školski dan, planinarenje i izleti povodom Dana čistih planina, ponovno uključivanje u međunarodni projekt sadnje stabala (donirana su stabla i učenici s Marinkom Mak se brinu o tim drvima), obilježen Dan jezika, organiziran je mini nogometni dan, spašavanje ptica postavljanjem silueta ptice grabljivice na staklene površine, uređuje se vrt i gredice u dvorištu. Obilježen je i Dan zaštite životinja postavljanjem znakova:Vlasnik je obvezan počistiti iza svoga psa.

Po završetku sastanka Eko kumovi škole podržali su aktivnosti koje se provode u školi i predložili suradnju za nove eko projekte.