Voditelj međunarodnih projekata na školi je Tina Ivčić

1. projekt

Integration of special needs children and improvement of ICT technologies usage in 6th Primary School“.

Christinelystskolen, Danska

Savsko naselje, Slovenija

2. projekt

"Inquiry-based Learning" - Istraživačka nastava.

Volksschule BIPS Krones, Austrija

3. projekt

Innovative learning environments

Lisabon, Portugal

4. projekt

Study Visit „Action Anti-Bullying“

Ploiesti, Rumunjska

Autor: TINA ČERPINKO, 16. 11. 2015.

Erasmus+ je novi program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport za razdoblje 2014. - 2020.  VI. osnovna škola Varaždin prijavila je svoj projekt pod nazivom „Integration of special needs children and improvement of ICT technologies usage in 6th Primary School“ na natječaj koji je objavila Agencija za mobilnost i projekte EU.

Program Erasmus+ obuhvaća sve europske i međunarodne programe i inicijative Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta, a usmjeren je jačanju znanja i vještina te zapošljivosti europskih građana kao i unaprjeđenju obrazovanja, osposobljavanja te rada.

Riječ je o programu ERASMUS+ za područje općeg odgoja i obrazovanja (aktivnost KA1 – mobilnost u svrhu učenja za pojedince). Projekte je prijavio vrlo velik broj osnovnih i srednjih škola te dječjih vrtića iz cijele Hrvatske, a Agencija za mobilnost i programe EU odabrala je samo 16 ustanova čije će projekte financirati. Među odabranima je i VI. osnovna škola Varaždin. Ovdje možete pratiti razvoj projekta.

Škole partneri
Christinelystskolens, Danska Savsko naselje, Slovenija I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, Poljska