Voditelj međunarodnih projekata na školi je Tina Ivčić

1. projekt

Integration of special needs children and improvement of ICT technologies usage in 6th Primary School“.

Christinelystskolen, Danska

Savsko naselje, Slovenija

2. projekt

"Inquiry-based Learning" - Istraživačka nastava.

Volksschule BIPS Krones, Austrija

3. projekt

Innovative learning environments

Lisabon, Portugal

4. projekt

Study Visit „Action Anti-Bullying“

Ploiesti, Rumunjska

VI. osnovna škola Varaždin u Grazu
Autor: Anita Perkov, 25. 10. 2016.

Nekoliko učitelja i ravnatelj VI. osnovne škole Varaždin posjetili osnovnu školu u Grazu.

Osnovna škola BIPS-Krones domaćin je novog Erasmus+ projekta "Kompetencije za 21. stoljeće"  ugostila je nekoliko učitelja VI. osnovne škole Varaždin i ravnatelja Marija Stančića.

Naime, u austrijskoj školi tri učiteljice VI. OŠ Varaždin Mihaela Vrbnjak-Grđan, Ivana Canjuga i Aleksandra Oreški sudjeluju u dvotjednom projektu s ciljem uvođenja istraživačkog učenja kako bi se povećala kvaliteta obrazovanja i učenicima omogućilo stjecanje trajnih i relevantnih znanja za život i rad u 21.stoljeću.

Taj su dan učiteljice organizirale "Hrvatski dan" prilikom kojeg su učenici mogli probati tradicionalne hrvatske slastice, vidjeti hrvatske nošnje, znamenitosti i uživati u pustolovinama profesora Baltazara.

U razgovoru s ravnateljicom Reginom Pock zaključeno je da se projekt uspješno privodi kraju, ciljevi su više nego ostvareni, a dojmovi trajni. Sve strane su izuzetno zadovoljne ostvarenim projektom, a tom prilikom ravnatelj Stančić  izrazio je želju da obje škole njeguju daljnji partnerski odnos. Dogovoreno je da ravnateljica te zaposlenici škole uzvrate posjet Varaždinu i VI. osnovnoj školi u nadolazećem, već tradicionalnom Zdravom tjednu.

Fotogalerija