Sudjelovanje u projektu Datadrive
Autor: Margareta Živković, 16. 9. 2019.

Dana 4. veljače 2019. ravnatelj Mario Stančić, učiteljice Mihaela Vrbnjak Grđan i Margareta Živković te šestero učenika intervjuirani su u sklopu istraživanja za projekt Erasmus+  pod nazivom „Datadrive“.

Projekt Datadrive pokrenut je na inicijativu međunarodnih partnera Ministry of National Education, SCRIPT Department (Luxembourg) – koordinator, Ministarstva znanosti i obrazovanja (Hrvatska), Edurio Ltd. (UK), Autonomous Highschool in the German-speaking Community (Belgium), University of Twente (the Netherlands) i Academy of Social Sciences (Poland). Suradnja na projektu ravnateljima i učiteljima omogućuje jačanje kompetencija i dobivanje alata za korištenje podataka u svrhu poboljšanja kvalitete škola. Ciljevi projekta su pružanje podrške edukatorima prepoznavanjem potreba za njihov profesionalni razvoj i uključivanjem u trening kojim će dobiti korisne alate za svakodnevnu primjenu u radu. Kako bi i dalje održali visok stupanj kvalitete škole, učiteljice Nina Prašnjak i Margareta Živković sudjelovat će na trodnevnoj  edukaciji u Luksemburgu, Belgiji i Hrvatskoj o korištenju podataka u svrhu kvalitetnog planiranja.