Međunarodni projekti i partnerski odnosi sa školama

Voditelji međunarodnih projekata na školi su: Tina Ivčić. i Mario Stančić

Više o Međunarodnim projektima i partnerskim školama možete pronaći listajući objedinjene vijesti u nastavku ili pratiti izdvojeno kroz Erasmus+, eTwinning, CAS-HAD, YeC, Partnerske škole.

About us

Über uns

Prezentacija škole

Prezentacija Varaždina i Hrvatske

Projects eTwinning TwinSpaces

Plesovi

55. obljetnica

Božićni plesnjak

CAS - HAD - Izborni rezultati
Autor: Natalija Hranjec, 4. 11. 2016.

Dragi naši učenici, hvala vam svima što ste sudjelovali na „Lažnim izborima za američkog predsjednika“, projektu koji je organiziralo Hrvatsko-američko društvo iz Zagreba.

Bili ste zaista izvrsni birači te ste prije svega pokazali građansku odgovornost i zrelost što ste glasali po svojoj savjesti, što je i bio glavni cilj ovog projekta. Pokazali ste iznimnu zrelost u građanskom odgoju te se nadam da ćete tako nastaviti i u svojoj budućnosti kad ćete, nadam se, u velikom postotku izlaziti na izbore i tako preuzeti odgovornost za izbor ljudi koji će voditi vašu i našu državu.

Po vašim se reakcijama vidjelo da ste uživali biti dijelom ovog projekta. Bilo vas je milina gledati na hodnicima kako raspravljate o kandidatima za američkog predsjednika te o njihovim prednostima i nedostacima. Rezultate izbora u našoj školi ste nadam se i sami vidjeli u školskom holu: Hillary Clinton 278, Donald Trump 67 te 14 nevažećih listića.

Nadam se da ste gledajući filmove koje nam je poslao voditelj sekcije za mlade  pri Hrvatsko-američkom društvu, g. Michael Soucie, naučili više o samom američkom izbornom sustavu. A da ne bi zaboravili, evo vam link za još jedan kratki filmić koji vam na jednostavan i razumljiv način ukratko ponavlja ono što ste naučili.

https://youtu.be/ok_VQ8I7g6I - američki izborni sustav

Danas su mi na mail stigli i rezultati ostalih 28 škola (osnovnih i srednjih) iz cijele Hrvatske koje su sudjelovale u projektu i mogu vam reći da bi hrvatski učenici u velikoj većini glasali za Hillary Clinton, dakle kao i vi sami! Rezultate po školama možete također vidjeti u privitku kao i fotografije s naših izbora koje je snimilo naše izborno povjerenstvo kojima se ovom prilikom i zahvaljujem na izvrsno i odgovorno obavljenom poslu!  Mihael, Magdalena, Lara, Paula, Jan, Ozren, Filip, Hrvoje, Ema, Zina, Dora i Maja sve ste besprijekorno odradili i bili ste zaista divna ekipa s kojom sam uživala raditi!

Hvala i svim učiteljima na školi koji su dozvolili provođenje glasovanja za vrijeme svoje nastave kao i svim „teacherima“ na školi koji su puštali učenicima filmiće te im pomagali u razumijevanju istih!

Ovo vam je link facebook stranice Hrvatsko-američkog društva na kojoj su objavljene fotografije iz svih škola koje su sudjelovale u projektu pa si i to možete malo pogledati ako imate volje.

I na kraju, ne zaboravite, pravi američki izbori su u utorak 8.11. 2016.

Baš me zanima da li će i Amerikanci razmišljati na isti način kao i vi….

Do nekog slijedećeg projekta…stay smart and cool!!!

Fotogalerija 1
Fotogalerija 2