Međunarodni projekti i partnerski odnosi sa školama

Voditelji međunarodnih projekata na školi su: Tina Ivčić. i Mario Stančić

Više o Međunarodnim projektima i partnerskim školama možete pronaći listajući objedinjene vijesti u nastavku ili pratiti izdvojeno kroz Erasmus+, eTwinning, CAS-HAD, YeC, Partnerske škole.

About us

Über uns

Prezentacija škole

Prezentacija Varaždina i Hrvatske

Projects eTwinning TwinSpaces

Plesovi

55. obljetnica

Božićni plesnjak

VI. osnovna škola sudjelovala na Međunarodnom natjecanju iz matematike i fizike u Poljskoj
Autor: Jelena Bajkovec, 18. 5. 2018.

U razdoblju od 15. do 19. travnja 2018. učenici osmih razreda VI. osnovne škole Varaždin – Mirko Bušić,  Danijel Gašparić  i Marija Klampfl - boravili su u Wielunu u Poljskoj gdje su sudjelovali na Međunarodnoj olimpijadi iz matematike i fizike održanoj na engleskom jeziku.

Učenici su u Poljsku otputovali u pratnji svojih učitelja - učiteljica matematike Nina Prašnjak, učiteljica fizike Jelena Bajkovec, učitelj likovne kulture Ivan Duić te učiteljica razredne nastave Ružica Trogrlić. Na natjecanju je sudjelovalo po troje učenika iz različitih srednjih škola (Srednja škola Ludbreg, srednja škola iz Latvije, Ukrajine, te učenici iz srednjih škola iz Poljske)  i VI. osnovna škola iz Varaždina.

Uoči samog natjecanja ravnatelj srednje škole iz Wieluna poželio je svima  dobrodošlicu. Na natjecanju su učenici VI. osnovne škole u skupini učenika srednjih škola iz inozemstva pokazali odlično znanje iz matematike i fizike i postigli zavidne rezultate. Danijel Gašparić je u prvom krugu natjecanja dijelio 1. mjesto s još 2 učenika, Mirko Bušić je ostvario 5. mjesto, a Marija Klampfl 7. mjesto. U drugom krugu natjecanja za prva 3 mjesta u istoj kategoriji, Danijel Gašparić je ostvario 3. mjesto. Čestitamo sudionicima na odličnim rezultatima!  Nakon završetka natjecanja je uslijedila podjela diploma i nagrada. U srijedu je bilo organizirano natjecanje iz poezije na poljskom ili engleskom jeziku, nakon čega je bilo natjecanje iz prve pomoći i predstavljanje psa koji pomaže unesrećenima, te koncert grupe „TadeuszaNicNieRusza“ – školskog benda.

Tijekom petodnevnog boravka u Poljskoj, za učitelje i učenike ljubazni domaćini su pripremili zanimljiv program: razgledavanje grada Wieluna i njihovog muzeja, posjet Wroclawu i razgledavanje, posjet ZOO Wroclaw Afrykarium, te posjet Krakowu na samom povratku.

Vjerujemo kako će i ovaj posjet Poljskoj ostati zabilježen u lijepom sjećanju učenicima i djelatnicima VI. osnovne škole Varaždin.