Intervju povodom Dana otvorenih vrata škole 2015.
Autor: Mario Stančić, 4. 12. 2015.

Intervju pripremli učenici Novinarske grupe: Iva Cesar, Lorena Bučovnik, Lana Smetiško, 6. b.

Pred nama je još jedan Dan otvornih vrata škole koji će se održati 4. 12. 2015. u vremenu od 17:00 h do 18:30 h, nakon čega će biti organizirano druženje djelatnika škole s umirovljenicima.

Učitelji će taj dan, zajedno s učenicima, predstaviti sve što se radi u školi i čime se sve mi ovdje bavimo. Bit će organizirane mnoge radionice, a među njima i Potraga za znanjem, kao i prošle godine, no ove će se godine koristiti i više projektora kojima je od ove godine opremljena svaka učionica.

Ovim radionicama pružamo priliku roditeljima da vide koliko dobro znaju gradivo osnovne škole. Nakon svake radionice roditelji dobivaju ocjenu.

Ove će se godine radionice održavati u starom djelu škole kako bi se roditeljima moglo pokazati kako je škola uređena i obnovljena. U svakoj će učionici biti po troje učitelja s učenicima koji su se dobrovoljno prijavili za radionicu.

Predviđeno je da roditelji ostanu  30-tak minuta u učionici za koju su se odlučili, a u tom će se periodu izmijeniti  tri različita predmeta. U tom će vremenu učitelji s učenicima predstaviti gradivo na prezentaciji koju su pripremili. Nakon prezentacije, predviđeno je oko 5 min za razgovor i raspravljanje s roditeljima o pripremljenom  gradivu. Roditelji će moći izabrati čak 6 različitih radionica i krenuti u Potragu za znanjem.

U holu škole bit će održana prodajna izložba učeničke Zadruge i humanitarna prezentacija anđela Udruge „Jak kao Jakov“. Djecu će posjetiti i Sveti Nikola koji će dijeliti bombone i balone. U knjižnici će novinari, članovi Novinarske grupe, održavati video-intervjue s roditeljima, učiteljima i ostalim sudionicima Dana škole. Stoga se pozivaju svi posjetitelji da dođu u knjižnicu i kažu svoje mišljenje o još jednom Danu otvorenih vrata VI. osnovne škole Varaždin.

Ove godine uvodimo i jednu novu radionicu – domaćinstvo - u učionici fizike. Tamo će roditelji moći probati kolače ili palačinke koje su ispekli učenici. Oni će također moći nešto i pripremiti te kasnije to i kušati. Stoga pozivamo sve koji vole kuhati u učionicu fizike.

U dvorani škole će, za one koji vole sport, biti organizirane sportske aktivnosti. I na kraju, još jednom, pozivamo sve roditelje i učenike da dođu na Dan otvorenih vrata škole, zabave se i nauče nešto novo.

Više o danu škole možete pročitati ovdje.