Dan škole

Za Dan škole - Dan otvorenih vrata je uvijek zanimljivo! Roditelji i učenici zajedno: otkrivaju, istražuju i zabavaljaju se na radionicama u kojima škola prikazuje ono najbolje što ima.

Dan otvorenih vrata – Znanstvena staza
Autor: Anita Perkov, 22. 12. 2016.

Dan otvorenih vrata bio je odlična prilika da se predstave nove i neke stare izvannastavne aktivnosti. Znanstvena staza obuhvaćala je radionice pod nazivom Mali znanstvenici, Rano učenje fizike te Astronomsku grupu.

Mali znanstvenici pokazivali su kako provode eksperimente iz kemije i biologije. Želeći otkriti svijet oko sebe, izvodili su pokuse, zapisivali zapažanja te predložili zaključke kao pravi znanstvenici. Mali istraživači podijelili su rješenja sa svima okupljenima te nakraju ispitali i ocijeniti znanje polaznika svoje radionice.

Na radionici koja se bavila ranim učenjem fizike preko učenja na pokusima učenici su mogli naučiti, a roditelji ponoviti osnove fizike. Učenicima to znanja može olakšati nastavu fizika u kasnijim razredima te ih pripremiti za buduća natjecanja u znanju.

Astronomska je grupa potpuna novost u školi na oduševljenje svih koji vole svemir. Sudionici radionice bili su podijeljeni u četiri grupe, a svaka grupa imala je zadatak izrezati slike planeta, a zatim ih pravilno poredati u odnosu na Sunce i pričvrstiti ih na podlogu od stiropora. Članovi Astronomske grupe provjerili su točnost rješenja. Da ne bi zadatak bio pretežak,  na platnu se projicirala prezentacija o Sunčevom sustavu, a na zidu je bio prikaz sunčevog sustava.  Dio učenika je nastavilo rad na modelu Sunca koji su morali obojati, a drugi je dio učenika kaširao model Zemlje.

Svi sudionici koji vole znanost i znanstvene izazove dobro su se zabavili i, nadamo se, naučili nešto novo.