Izvrstan uspjeh mladih biologa na Državnom natjecanju
Autor: Karmen Holenda, 2. 5. 2018.

Državno natjecanje iz biologije ove je godine održano je u Crikvenici od 25.4. do 28.4. 2018. godine.  Povjerenstvo iz biologije poziva desetak najboljih učenika u svakom razredu nakon održanih županijskih natjecanja.

Potrebno je naglasiti kako je iznimno teško ući u popis pozvanih na državno natjecanje jer je interes učenika velik i postižu visoke rezultate. Ove školske godine to je uspjelo dvjema našim učenicama: Lari Vrček, 8.r. (mentorica Mihaela Vrbnjak Grđan) i Dori Lešnjak 7.r. (mentorica Karmen Holenda). Učenice su pisale dva sata ispitnu zadaću koja uključuje i praktične radove.

Lara Vrček je osvojila osmo mjesto u kategoriji natjecanja u znanju za učenike 8. razreda, a Dora Lešnjak je bila najbolja među petnaest pozvanih sedmaša, te je državna prvakinja u kategoriji natjecanja u znanju za učenike 7. razreda. Ovim plasmanom Dora je dobila poziv za testiranje za međunarodnu i europsku prirodoslovnu olimpijadu (IUSO, EUSO).

Čestitamo od srca!