VI. osnovna škola ima državnu prvakinju i viceprvakinju u matematici!
Autor: Dario Maltarski, 22. 6. 2018.

59. državno natjecanje iz matematike za učenike osnovnih i srednjih škola održano je u razdoblju od 12.4.2018. do 14.4.2018. u Poreču. Učenici i mentori smješteni su u hotelu Walamar Zagreb, a natjecanje se održalo u kongresnoj dvorani obližnjeg hotela Pical. Na natjecanje je u kategoriji osnovnih škola pozvano oko 90-tak učenika koji su ostvarili najbolje rezultate na županijskom natjecanju.

U kategoriji šestih razreda između dvadesetak učenika sudjelovale su i dvije učenice naše škole: Barbara Kelava i Ema Kolmanić.

Možemo biti prezadovoljni rezultatima naših učenica koje su našu školu predstavile na najbolji mogući način:

Barbara Kelava - 1. mjesto, 1. nagrada
Ema Kolmanić - 2. mjesto, 1. nagrada

Naše učenice su se usput dobro zabavljale i družile s drugim učenicama i učenicima. S nekima od njih su dobre prijateljice i znaju se od prije, s priješnjih natjecanja ili centra izvrsnosti, a stekle su i neka nova prijateljstva. Natjecanje i popratne aktivnosti su odlično organizirani, učenici i mentori su mogli odabrati izlet na koji žele ići - odabrali smo izlet brodom uz zapadnu obalu Istre od Poreča do Limskog kanala. Slobodno vrijeme iskoristili smo za šetnju uz obalu do centra grada Poreča i razledali njegove znamenitosti. Hotel i sobe u kojima su učenici i mentori smješteni su uredne i suvremeno opremljene, a za svaki obrok učenici i mentori imali su širok izbor raznovrsnih jela. Organizirani su seminari i radionice za učenike i mentore. Vrijeme prije spavanja učenice bi obično kratile igrajući društvene igre sa svojim prijateljima. Sve u svemu, svi sudionici natjecanja su se, bez obzira na rezultat, dobro proveli i kući vratili puni pozitivnih dojmova i s mnoštvom novih matematičkih, ali i životnih iskustava.

Barbara i Ema, od srca vam čestitamo i ponosimo se vašim rezultatima, te vam želimo jednako mnogo uspjeha i ubuduće!