Nada Pitner-Ciglar, prof.
Autor: Marija Selak, 22. 10. 2012.

„Nemojte nikada dopustiti da vama ovlada imperativ vrhunskih rezultata i pobjede pod svaku cijenu.„

Ravnateljica 6. osnovne škole Varaždin, prof. Nada Pitner Ciglar, nakon šesnaest godina predanog rada u Školi , otišla je u zasluženu mirovinu. Nemoguće je ovom prigodom nabrojiti sve što je ugradila tijekom ovih godina rada u 6. osnovnu školu i šire. Misao vodilja bila joj je uvijek izvrsnost, prepoznatljivost Škole, kvaliteta odgoja i obrazovanja te humanost. Svaka od ovih šesnaest godina obiluje događajima, napretkom, novim projektima i uspjesima.

„Učenicima poručuje:„Najvažnije mi je da se učenici i učitelji u školi osjećaju ugodno, da i učenici i učitelji ispunjavaju svoje zadatke. To znači da učitelji dobro predaju i poučavaju djecu, a da djeca slušaju, budu primjerenog vladanja i da uče za život, ne za ocjenu, već za buduće obrazovanje u srednjoj školi i kasnije na visokim školama i fakultetima.“

Integracija djece s teškoćama u redoviti nastavni proces je kontinuitet na 6. osnovnoj. Škola nema nikakve arhitektonske barijere te je potpuno prilagođena djeci u invalidskim kolicima. Jedina je škola u Gradu koja ima dizalo.Godinama se poboljšavaju uvjeti zapošljavanjem stručnih suradnika, njegovateljica, asistenata u nastavi.

Za izuzetna postignuća, povezanost s roditeljima, kulturnim ustanovama i društvenim institucijama Škola dobiva i priznanje Župana.

Radi prelaska na jednosmjensku nastavu 2007. godine ravnateljica je potpisala ugovor o dogradnji te su se izgradnjom dodatnog prostora stekli uvjeti za jednosmjensku nastavu. Bilježimo i nazočnost Ministra koji dobiva uvid u integraciju djece s posebnim potrebama. Budući da je Škola poznata po svojoj kvaliteti, žele se upisati djeca iz svih krajeva Varaždinske županije. Školu posjećuje i dječja pravobraniteljica za osobe s invaliditetom te ističe ovu školu kao pozitivan primjer.

Ravnateljica prof. Nada Pitner Ciglar dobiva najveće priznanje grada Plaketu grada Varaždina za osobit doprinos i uvođenje novih tehnologija u odgojno-obrazovne procese.

Za ekološke projekte Škola je zaslužila potporu Ministarstva, redovito se obnavlja status Eko-škole, ima jedini gradski školski vrt, najljepši okoliš. Ravnateljica 2007. prima Povelju HRT-a za ekološke projekte te plaketu UNICEF- a za projekte Škola bez nasilja, koji se kontinuirano provode u svim nastavnim područjima.

U Školi je organiziran i produženi boravak djece. Roditeljima i gostima pokazuje se rad škole putem radionica, predavanja, prezentacija, izložbi.. Uvijek netko dolazi i iz šire društvene zajednice da vidi primjer kako škola uspješno radi u svim segmentima svog djelovanja. Dužna pažnja se poklanja i umirovljenim djelatnicima Škole, surađuje se i pomaže humanitarnim organizacijama, Caritasu, Crvenom križu, udrugama oboljelih.Djeca se odgajaju za uvažavanje različitosti i pomoć potrebitima.

Zahvaljujući na svemu što je ravnateljica Nada Pitner-Ciglar učinila za našu Školu želimo joj ugodne i plodne umirovljeničke dane.