Dan otvorenih vrata – Medijska staza
Autor: Anita Perkov, 22. 12. 2016.

Medijska grupa bila je vrlo raznovrsna. Sastojala se od Likovne, Fotografske i Novinarske grupe, Kluba ljubitelja knjige, Kreativno čitanje i pisanje te šah i Mojih 6 minuta.

Likovna, Fotografska grupa i Novinarska grupa zajedno su u sklopu medijske radionice s posjetiteljima proslaviti 49. rođendan VI. osnovne škole tako što su naučili pisati vijest o tom događaju te kući za uspomenu ponijeti slavljeničku fotografiju koju su mogli snimiti pred posebno uređenom pozadinom i rođendanskim rekvizitima.

Klub ljubitelja knjige  te  polaznici grupe Kreativno čitanje i pisanje dočekivali su svoje posjetitelje u školskoj knjižnici gdje su ukratko predstavili svoje znanje iz područja književne teorije što se veže uz određene teme koje su obrađene na satu tijekom protekle školske godine, nakon čega su čitali svoje radove što su proizašli iz odslušane teorije. Na kraju svojih izlaganja, učenice su podijelile slušateljstvu kraći radni listić koji se pitanjima nadovezao na odslušana izlaganja.

Školski čitateljski klub Knjigolovci za šest osmislila je radionicu Postani  vitez 21. stoljeća. Knjigolovci  su pročitali roman Povratak vitezova Borne Lulića te za okruglim stolom razgovarali o modernom viteštvu, viteškim vještinama i borbama. Nakraju, izazvali su roditelje na dvoboj riječima.

Ljubitelji šaha mogli su uživati u partiji šaha. Roditelji i djeca igrali su šah na jednoj od mnogih šahovski ploča koje su se nalazile u holu škole. Pobjednik je bio onaj koji matira protivnika ili nije doživio pad ili nakon 10 minuta imao više bodova. Posebno je zanimljivo bilo vidjeti uvećene šahovske figure oko kojih su se svi okupljali.

Mali radijski novinari koji surađuju u stvaranju školske radijske emisije Mojih 6 minuta intervjuirali su roditelje, učenike i učitelje koji su sudjelovali na Danu otvorenih vrata. Snimali su razgovor koji će moći iskoristiti za stvaranje radijske emisije.