„Samo zadovoljan učitelj može provesti reformu“
Autor: Ivana Canjuga, 5. 10. 2018.

U Park Boutique Hotelu je 4. 10. 2018. održan Okrugli stol povodom Svjetskog dana učitelja.

Na njemu su prisustvovali ministrica obrazovanja Blaženka Divjak, član Ekspertne radne skupine Igor Radek, predsjednica Sindikata hrvatskih učitelja Sanja Šprem, ravnatelj VI. osnovne škole Varaždin Mario Stančić, predstavnik u Vijeću roditelja Mihalo Ivaniš, a sve je vodila sindikalistica Đurđica Krtanjek. Stol je trajao više od dva sata, a dotaknute su sve važne teme koje su okupljeni učitelji i predstavnici sindikta pažljivo slušali. Govorilo se o važnosti nastavnika u eksperimentalnoj fazi reforme, o novom Pravilniku o nagrađivanju i napredovanju, o problemima u nastavničkom poslu, ali sve u duhu zadovoljstva jer je zadovoljan učitelj jedini onaj koji može provesti reformu, istaknula je Ministrica. Ravnatelj VI.osnovne škole Varaždin Mario Stančić govorio je o novinama koje je škola napravila vezano uz nastavu u blokovima i 4. obrazovna razdoblja, a što je model koji su već preuzele i druge škole. Predstavnik u Vijeću roditelja Mihailo Ivaniš govorio je o svemu iz roditeljske perspektive u kojoj se vidi zadovoljstvo djece i roditelja gdje svi oni, uključujući i nastavnike, gledaju u istom smjeru. Nitko od prisutnih nije mogao sakriti zadovoljstvo učinjenim.