Zlatko Knolmajer
Autor: Marija Selak, 23. 10. 2012.

Rođen je 22. travnja 1947. u Varaždinu. Pohađao  je Gimnaziju u Varaždinu te diplomirao na Pedagoškoj akademiju u Čakovcu. Od 19. listopada radi u VI. osnovnoj školi Varaždin, ustanovi koju naziva “drugi dom”.

Cijeli svoj dosadašnji vijek radio je kao promicatelj sporta, ali najviše košarke. U Gimnaziji i Pedagoškoj akademiji bio je referent za košarku. Bio je organizator u osnivanju Košarkaškog odbora grada Varaždina 1968. godine i prvi predsjednik toga saveza, a nakon četiri godine tajnik i rukovoditelj natjecanja košarke na području četiri županije do 1991. godine.

Godine 1994. osnovao je Ženski košarkaški klub Varaždin čiji je bio predsjednik četiri godine te trener ekipe, a sada je tajnik kluba te trener kadetkinja.

Godine 2012. organizirao je  osnivanje Školskog sportskog saveza grada Varaždina čiji je tajnik.  Prijašnjih godina obnašao je funkciju predsjednika Zajednice športskih udruga grada Varaždina, bio je član Skupštine Hrvatskog školskog športskog saveza i koordinator za žensku košarku na nivou državnih prvenstava osnovnih i srednjih škola u košarci.

Do sada je primio brojne nagrade za svoj rad kako u školskom sportu, tako i ostalim sportskim djelatnostima i košarci. Dobio je Orden rada redom Danice za doprinos u nastavi u osnovnoj školi, zlatnu značku Društva pedagoga tjelesne i zdravstvene kulture Hrvatske, zlatnu plaketu zajednice sportskih udruga grada Varaždina, posebno priznanje Hrvatskog školsko sportskog saveza kao i niz drugih priznanja.

Tijekom četrdeset godina rada s učenicima Škole postigao je jako dobre rezultate. Ponajviše s košarkaškim ekipama nastupajući na državnim natjecanjima. Tijekom rada u Školi nastupao je sa muškom ekipom osam puta, a sa ženskom ekipom devet puta i najveći uspjeh bilo je osvajanje 2. mjesta. Na državnim natjecanjima nastupale se i muška ekipa u odbojci i šahu.