Izvanškolske aktivnosti uspješnih učenika

Naša mala ˝Zvjezdica˝ - Lana Stanković Vrček

„Nastup na Zvjezdicama bilo je jedno predivno iskustvo i nikad ga neću zaboraviti“, rekla nam je učenica 3. a Lana Stanković Vrček.

Jednog smo proljetnog jutra porazgovarali s devetogodišnjom Lanom, učenicom 3. a razreda koja se odvažila nastupiti na dječjem pjevačkom showu ˝Zvjezdice˝.  Lana nam je rekla kako voli pjevati jer se tada osjeća slobodno te zna kako jako dobro pjeva. Na ovaj se glazbeni show prijavila jer joj je njena učiteljica iz glazbenog, između ostalih, rekla da ima predivan glas i da ga mora pokazati svijetu. Svi su, nakon što se Lana prijavila na ˝Zvjezdice˝, bili sretni i vjerovali su u njezin glazbeni uspjeh . Naša talentirana Lana također je i odlična učenica, a najdraži predmet joj je glazbeni. Uza sve to, ona zna svirati i klavir iako, kako kaže, nitko iz njezine obitelji nije glazbeno talentiran ili nadaren. Najdraža pjesma joj je ˝Ima jedan svijet˝ jer je to pjesma zbog koje je prešla audiciju za ˝Zvjezdice˝te se time od ukupno 2600 djece izborila za titulu 60 najboljih koji će nastupiti na ˝Zvjezdicama˝. Lana nam je odala kako joj je prije nastupa srce kucalo toliko snažno da je mislila da će joj iskočiti, međutim, nakon što je stala na pozornicu sva je trema nestala te je shvatila da nastupati ipak nije tako strašno i da nitko na pozornici ne grize. Ova mala ˝Zvjezdica˝ već je prije nastupala pred mnogo ljudi u zboru ˝Štigleci˝ gdje je naučila pjevati i osloboditi se straha tijekom nastupa. Lana smatra kako je svojom pjesmom˝ Jedini˝ predstavila sebe i svoju osobnost, a to je očito doprlo do 3 člana žirija koji su joj se podigli- Zdravka Šljivca, Alke Vujice i Luke Nižetića. Od svih članova žirija najviše joj se svidio maestro Šljivac ,no za njega također i smatra da je najstroži. Za poklon je dobila slušalice „My Little Pony“ koje su joj se izrazito svidjele i voli na njima slušati glazbu. U „A capella“ djelu natjecanja Lana je pjevala pjesmu „Maybe“ iz filma „Annie“ te joj je tada bilo lakše pjevati jer nije osjećala toliki pritisak. Svojim je nastupom bila zadovoljna, iako nije prošla u drugi krug natjecanja. Lana vjeruje da će se dogodine, ako nastavi vježbati, opet prijaviti na ˝Zvjezdice˝ jer je taj nastup za nju bio jedno predivno iskustvo koje nikada neće zaboraviti.