Izvanškolske aktivnosti uspješnih učenika

„Ples je moj stil života...“
Autor: Ivana Canjuga, 18. 5. 2016.

Razgovarali smo s učenicom  4.c Anom Đekić o njezinim uspjesima vezanim uz ples

U četvrtak 12. 5. 2016. posjetili smo razred učiteljice Ružice Trogrlić te smo porazgovarali s učenicom 4.c razreda Anom Đekić koja se bavi break dancom i hip hopom. Ana nam je ispričala mnogo toga o sebi i koliko zapravo voli glazbu. Rekla nam je i kako je jako važna podrška obitelji te kako su je roditelji podržali u njezinim nastojanjima i potaknuli je da se bavi plesom. Ona pleše već četiri godine, obožava plesati i ići na treninge. To čini u Univerzalnom plesnom studiju „Feel“, a trenerica joj je Romana Ratkaj. Romana je također veoma važna u njezinom plesnom živote te se, koliko doznajemo, stvarno jako trudi kako na treninzima tako i na samim nastupima gdje je uvijek uz svoje djevojke. Pitali smo Anu neka nam opiše jedan svoj trening. Ispričala nam je kako se na početku treninga uvijek zagrijavaju, pa plešu te na kraju i mnogo razgovaraju o natjecanjima i nastupima. Uvijek uvode i neke nove korake te tako završava njihov trening. Pitali smo ju je li sudjelovala na kakvim natjecanjima. Rekla nam je kako je bila već na mnogim natjecanjima i kako njihov studio osvaja najčešće prva mjesta, a ima i mnogo grupa i mnogo plesača. Vidno zadovoljna, Ana nam je još rekla kako je na svom plesu upoznala mnogo novih prijatelja i jako se veseli svakom treningu i nastupu pogotovo jer se svi zabavljaju i zezaju. Nada se kako će se i dalje baviti plesom plešući u Plesnom studiju „Feel“.