Izvanškolske aktivnosti uspješnih učenika

„Bavite se sportom i nećete pogriješiti...“
Autor: Ivana Canjuga, Lara Cvetko, 18. 5. 2016.

Razgovarali smo s učenikom 7. a razreda Dorijanom Kalajdžijom o njegovim sportskim uspjesima.

Dorian je učenik 7.a razreda Šeste osnovne škole Varaždin. Njegov omiljeni sport u kojem je jako uspješan je karate te se njime bavi već četiri godine. Na karate ga je upisao njegov tata, zato što je smatrao da se treba baviti sportom. Iako mu se taj sport na početku uopće nije svidio, kasnije ga je jako zavolio. Karate je za Doriana jedan jako zanimljivi sport pun izazova i, naravno, natjecanja. U ove je četiri godine prisustvovao  velikom broju natjecanja te je postigao puno uspjeha. Najdraže mu je državno natjecanje za koje se nije mogao pripremati zbog bolesti, ali je svejedno postigao zavidan rezultat i bio je treći u državi te je dodao: “Volio bih postati vrhunski sportaš na svjetskoj razini  te bih jednog dana želio postati europski i svjetski prvak.“ Dorian trenutno ima plavi pojas te je rekao kako mu je najveći uzor njegov klupski kolega koji je drugi u svijetu- Enis Garibović. Rekao nam je kako do sada nikada nije bolovao od neke ozljede uzrokovane karateom te je upozorio kako se karate potezi ne smiju izvoditi izvan borilačkog terena, osim ako je u pitanju samoobrana. Osim toga što je izvrstan sportaš, Dorian je ujedno i odličan učenik. Na pitanje:“Što želiš postati kad odrasteš?“ odgovorio je kako još uvijek ne zna što bi htio postati, ali zna da se i dalje želi baviti karateom te smatra kako se od karatea može dobro živjeti ukoliko si uistinu dobar u tome.“ Dorianu smo poželjeli još puno uspjeha u sportu te smo ga pitali što nam želi poručiti na samom kraju, a on je rekao kako bi svima preporučio neka odaberu sport i bave se njime, a posebno preporuča karate.